Regenerace je neméně důležitá ! A jak to tak bývá s přibývajícími roky ještě aktuálnější

Vítej ve světe relaxace a odpočinku

Finská sauna

Sauna neboli relaxační lázeň při teplotách od 70° do 100°C a relativní vlhkosti od 3% do 20% je odedávna využívána k detoxikaci organismu, zlepšení mentálního zdraví a snížení bolestí. Saunování přináší psychickou i fyzickou relaxaci těla, pomáhá posilovat krevní oběh a odolnost organismu.

Finská sauna do 100°C – vhodná pro zdravé jedince, kteří si chtějí uchovat a posílit kondici. Prohřívá tělo, uvolňuje svaly, prokrvuje pokožku, čistí póry, odstraňuje stres.

 • Ochlazovna – ochlazovací místnost s polévacím vědrem a klasickou sprchou . Brzy bude možnost využít k ochlezení i venkovní bazén který pro vás připravujeme .

Bazén

Připravujeme pro vás venkovní dohřívaný bazén s slanou vodou a protiproudem, který budou moci využít naše klientela. V létě bude sloužit k relaxaci, sportovním výkonům, aqua cvičení a v zimě naopak k schlazení po saunovací proceduře .

Solná jeskyně

Solná jeskyně je samostatnou procedurou wellness, v neposlední řadě je relaxace v unikátním ionizovaném solném prostředí s decentním osvětlením a zvuky přírody oázou pro klienty, vystavené při práci všem formám stresu, přetažení, chronické únavy a neuróz. Pobyt v solné jeskyni je výborným doplňkem mnoha léčebných a preventivních postupů. Může vrátit duševní i fyzickou sílu a pohodu po vypjatém pracovním dni a upevnit zdraví a vitalitu ve chvílích volna. Účinky jsou samozřejmě individuální a většinou jsou pociťovány po 10 až 15 po sobě následujících relaxačních pobytech v solné jeskyni. Odborníci doporučují tyto pobyty absolvovat během 3 až 4 týdnů.

Solno-jodová jeskyně pomáhá léčit

 • Onemocnění horních a dolních cest dýchacích – astma, dušnost, těžké vykašlávání mukozních hlenů, kuřácký kašel, záchvaty suchého kašle, šelesty, onemocnění plic, záněty dutin, chronická bronchitida, bronchiektazie, chronická rýma, časté akutní poruchy dýchacího systému, respirační alergie u dětí i dospělých ( terapie podporuje činnost řasinkového epitelu dýchacích cest, pomáhá rozpouštět hleny, ulehčuje vykašlávání )
 • Kožní onemocnění – kožní alergie, záněty kůže, lupénka, ekzémy, dermatitidy u dospělých i dětí, celulitida ( mikrofilm soli usazený na kůži zvyšuje její prokrvení, hydrataci a zvláčňuje ji, tím se obnovuje její přirozená pružnost, odolnost a obranyschopnost, zlepšuje se také schopnost pokožky vylučovat toxiny )
 • Onemocnění srdce a cév – vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční včetně stavu po infarktu myokardu, doléčení po mozkové příhodě, periferní oběhové poruchy a poruchy krevního oběhu
 • Snížená funkce štítné žlázy – hypothyreóza
 • Choroby zažívacího traktu – vředová choroba žaludku a dvanácterníku, Crohnova choroba, nespecifický zápal tlustého střeva
 • Poruchy imunity u dětí i dospělých, snížená imunita
 • Poruchy metabolismu, systémové poruchy
 • Poruchy nervového systému – neuróza, deprese, stres, stavy únavy, vyčerpání, přepracovanosti, stavy úzkosti, chronický únavový syndrom
 • Cystická fibróza
 • Nachlazení a chřipka, angína
 • Alergie na průmyslové škodliviny a škodliviny v domácnosti
 • Revmatismus

Je však nutné v některých ojedinělých případech konzultovat návštěvu solné jeskyně s lékařem.
Jedná se zejména o tato onemocnění: hyperfunkce štítné žlázy, nádorová onemocnění, klaustrofobie, akutní zánětlivé stavy a tuberkulóza.
Terapie v solné jeskyni není však určena pouze osobám s určitými onemocněními, ale je doporučována i sportovcům, jako doplněk regeneračního cyklu. Velmi vhodná je i pro malé děti, které jsou vystavovány negativním vlivům okolního prostředí stejně jako dospělí jedinci. Pobyt v solné jeskyni pozitivně působí na široké spektrum zdravotních problémů. Léčebné kúry tedy s plnou zodpovědností doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a jiných lékařů.

O solných jeskyních

Solná jeskyně je relaxačně ozdravné zařízení nahrazující lidem pobyt u moře, sloužící k jejich relaxaci, regeneraci a jako doplňková léčba různých onemocnění. Základní myšlenkou vzniku solných jeskyní je „přenést“ a využít prostředí, které je lidskému organismu prospěšné. Toto prostředí napodobující přímořské mikroklima je zvláště bohaté na minerály a stopové prvky tolik potřebné pro posílení zdraví organismu. Vynikající léčivé účinky soli známe již po staletí a myšlenka léčení využitím solných jeskyní je známa již odpradávna.

Za tímto účelem byly využívány na začátku solné doly. Ve světě takové zařízení vzniklo již ve 30. letech 19. století v nejznámějším solném dole Vielička v Polsku. Od roku 1958 se v tomto dole léčí astma, choroby hrdla, dýchacích cest a alergie.V současnosti se k tomuto zdroji zdraví opět vracíme – za pomoci nových technologií se dají jeskyně realizovat i na povrchu země ve vhodných prostorách. V praxi rozlišujeme více typů solných jeskyní – vybudované z kamenné soli, z mořské soli nebo z kombinace různých druhů solí v určitých poměrech. Mořská sůl je získávána z Mrtvého, Černého a Baltského moře a je zpracována technologicky náročným způsobem, tj. lisováním a ohřevem bez použití jakéhokoliv pojiva. Sůl z Mrtvého moře obsahuje mimo chloridu sodného až 55% minerálů, naproti tomu kamenná sůl ( zejména sůl Himalayská ) jen 3%.

To vše v kombinaci se stálou teplotou 18-23°C a optimální vlhkostí 50-70% má příznivé účinky na náš organismus. Sůl je jedním z velmi důležitých prvků. V krvi člověka se nachází přibližně 0,9% chloridu sodného a chemické složení mořské vody, co se obsahu soli týká, je podobné složení plazmy lidské krve. Slaná voda je také přirozeným prostředím, ve kterém se vyvíjí lidský plod. V solné jeskyni vzniká koncentrace soli ve vzduchu, který člověk dýchá. Za pomoci ventilačního systému, vytápění a klimatizace je vytvořeno výjimečné mikroklima, které se vyznačuje bakteriální čistotou a vzduchem obohaceným o léčivé minerály a stopové prvky obsažené v soli. Prostředí solné jeskyně je hypoalergické, bakterií prosté a je tak blízké sterilnímu prostředí operačního sálu.

Minerály a prvky v jeskyni

Solné jeskyně jsou jednou z originálních metod ve využití léčivé síly mořské soli s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Vyznačují se svou vysokou bakteriologickou čistotou, silně mikro a makro elementy nasyceným záporně ionizovaným vzduchem, dostatečnou vlhkostí a optimální teplotou. Působením teploty a světla vzniká záporná ionizace vzduchu v jeskyni, která je v dnešním přeelektrizovaném světě pro naši nervovou soustavu velice potřebná.

Zlepšuje transport kyslíku v buňkách, zlepšuje prokrvení, zvyšuje pocit pohody a zvyšuje obranyschopnost organismu. Kromě pro člověka velmi důležité záporné ionizace je vzduch v jeskyni „přesycený“ sloučeninami jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě působí na zdraví, obranyschopnost a duševní rozpoložení člověka.

 • Jód– je zcela nezbytný pro štítnou žlázu k tvorbě hormonu řídícího látkovou přeměnu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj, reguluje cirkulaci krve a snižuje krevní tlak. Jód je nezbytný pro správný vývoj plodu a dítěte v raných obdobích života.
 • Brom – reguluje nervový systém a snižuje krevní tlak. Pomáhá hojit kožní nemoci včetně lupénky.
 • Vápník – má protialergické účinky, posiluje obranyschopnost organismu, zpevňuje kosti, zvyšuje srážlivost krve a snižuje krevní tlak.
 • Hořčík – pomáhá v prevenci mnoha chronických nemocí. Pomáhá srdci v prevenci srdečních nemocí a arytmií, zmírňuje příznaky chronické únavy a fibromyalgie. Hořčík dále snižuje krevní tlak, může zmírňovat astmatické záchvaty. Upravuje menstruační potíže a pomáhá v prevenci komplikací cukrovky. Hořčík zpomaluje stárnutí a regeneruje organismus.
 • Sodík – udržuje hladinu kyselého a zásaditého prostředí v těle a napomáhá při energetickém metabolismu buněk. Hlavní funkcí sodíku je udržování stálého osmotického tlaku v těle, udržování vodní rovnováhy, a homeostázy krve.
 • Draslík – pomáhá snižovat krevní tlak, prokrvuje kůži a pomáhá vylučovat toxické látky z těla. Draslík může dále pomáhat v prevenci vysokého krevního tlaku a mozkových i srdečních příhod.
 • Železo – léčí chudokrevnost, je zvláště potřebné v těhotenství, u žen se silným menstruačním krvácením nebo při jiných stavech stanovených lékařem. Železo zvyšuje nízkou hladinu hemoglobinu ( červených krvinek ) a snižuje riziko infekce.
 • Selen – společně s vitaminem E pomáhá v prevenci rakoviny a srdečních onemocnění. Chrání proti kataraktě (šedému zákalu) a degeneraci žluté skvrny. Selen je účinný v boji proti virovým infekcím, zmírňuje průběh oparu a pásového oparu. Selen pomáhá zmírňovat příznaky lupusu a zpomaluje stárnutí organismu.
 • Zinek – pomáhá v prevenci nachlazení, chřipky a jiných infekcích. Pomáhá v léčení mnoha chronických onemocnění, od revmatické artritidy a snížené činnosti štítné žlázy až po chronickou únavu a osteoporózu. Zinek dále zklidňuje kožní problémy a trávicí obtíže. Může zlepšovat plodnost, udržovat zdravé vlasy a zmírňovat hučení v uších.

 

 

Zdravotní účinky

Odborné lékařské posudky přirovnávají opakovaný pobyt v solné jeskyni k pobytu u moře a srovnávají jejich blahodárné účinky. Shodují se, že pobyt v solné jeskyni působí jak pro prevenci tak léčbu, regeneraci a mírnění projevů řady nemocí. V první řadě se to týká onemocnění dýchacích cest, chronického zánětu nosních dutin, krku, hrtanu, astma a obecně vleklých zánětů dýchacích cest. Ústup potíží byl popsán u řady kožních chorob a alergií různého původu.

Sůl z Mrtvého moře je vyhlášená svým účinkem na lupénku. Příznivé účinky má haloterapie na nemoci srdce a oběhového systému, při vysokém krevním tlaku či poinfarktových stavech. Přítomný jód podpoří sníženou činnost štítné žlázy.

Relaxace

U nás můžete strávit klidně celý den