Vacu Fit

... je podtlaková technologie, působící v hermeticky uzavřené skořepině, díky které se zvyšuje spalování tukové tkáně v oblasti pasu, břicha, stehen a hýždí. Cvičení má formu pružné a plynulé chůze, čímž se odlehčí páteři a kloubům. Jedná se o nejpřirozenější způsob pohybu, který nepoškozuje klouby a vazy. Klientka má na sobě obléknutou neoprenovou sukýnku a při tréninku je uzavřena v podtlakové komoře. V této komoře vzniká vakuový systém, který vytváří nízký atmosférický tlak. Aktivní chůze na běžeckém pásu a řízený podtlak ve vakuovém systému podporuje prokrvení pokožky a stimulaci lymfatického systému odpovědného za odstraňování nadbytečných tekutin a produktů látkové přeměny. V konečném efektu se zlepšuje látková výměna, vyhlazuje se kůže, mizí celulitida a hlavně velmi rychle a systematicky u bývají přebytečné centimetry v požadovaných partiích.Cvičení ve Vacu Fit probíhá chůzí na běžeckém pásu po dobu 30-ti minut, problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Střídavým řízeným podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, neboť jedině tam je možno tuk spálit. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, to znamená cvičení, při kterém se tepová frekvence klientky pohybuje okolo 65 % maximální tepové frekvence (MTF). MTF se určí pomocí vzorce MTF = 220 - věk.Proto během terapie pečlivě dbejte na dodržování optimální tepové frekvence (OTF), neboť při této tepové frekvenci jsou energetické potřeby organismu kryty z 80 % tuky a jen z 20 % cukry, což je důležité pro maximální výsledky.

Vzorec pro výpočet OTF=0,65 x (220 - věk klientky).

Pro maximální výsledky je právě důležitý střídavý podtlak. Při programu s nejsilnějším podtlakem a při častější než doporučené aplikaci může dojít ke zviditelnění žilek na kůži.

Účinky Vacu Fitu:

Kontraindikace !!!!!! (kdy se nesmí Vacu Fit používat)

těhotenství, povrchový nebo hloubkový zánět žil na dolních končetinách, nádorové onemocnění, trombóza, epilepsie, onemocnění štítné žlázy, srdeční infarkt, mozková cévní příhoda, lymfedém dolních končetin, jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční, zánětlivá onemocnění, nedoléčené jizvy, cukrovka, hemeroidy, vysoký krevní tlak, kovové implantáty, kardiostimulátor, chronická žilní insuficience (nedostatečnost)

I. stupeň - venektázie (roztažená žíla, metličky) - DOPORUČUJE SE

II. stupeň - varixy - NEDOPORUČUJE SE, záleží na rozsahu - nutná konzultace s lékařem

III. stupeň - hyperpigmentace, ekzematická dermatitida - ZAKÁZÁNO

IV. stupeň - bércové vředy - ZAKÁZÁNO

Těhotenství - závažný důvod bránící klientkám využívat terapie Vacu Fit. Během cvičení dochází k silnému prokrvení pánevního dna, které by v krajním případě mohlo vést až k potratu!

Doporučené terapie Vacu Fit: (Jak používat)

První týden terapie doporučujeme využít stroj 3 x po 30 minutách, což je délka 1 terapie, pro maximální "nastartování" látkové přeměny. Přestávky mezi tréninky by neměly být delší než dva dny. Cvičení trvá pouze 30 minut, ale je dostačující, protože v běžné atmosféře dochází při cvičení ke spalování tuků ve svalech po 20 - 30 minutách. Ve Vacu Fit - v podtlaku, se tato doba zkrátí až o třetinu.Klientkám před cvičním doporučujeme kratší, asi 10 min. rozehřátí těla - svalové hmoty, pro urychlení nástupu účinku terapie Vacu Fit ( na Vacu Fit Rollen INFRARED, vibrační plošině, stepperu, rotopedu, běžícím páse či v soláriu - podle možnosti technického vybavení daného studia. Tělo je pak schopno ihned reagovat na terapii a ke splavání tuku dochází od první minuty.Výsledky jsou viditelné již po 10 ozdravných terapiích Vacu Fit - dochází k vyhlazení kůže a k váhovým i měřitelným centimetrovým úbytkům. Nejefektivnější výsledky terapie jsou však po 20 návštěvách 3 x týdně po dobu 6 týdnů.

Při pravidelné Vacu Fit terapii dochází k průměrnému úbytku tukové tkáně o 1 až 1,5 konfekčního čísla za měsíc, tj. 5-7 cm v obvodu nejkritičtější tělesné míry.