SOLÁRIUM

...Jako přední světový výrobce profesionálních solárii nese Ergoline zvláštní odpovědnost za mnoho tisíc klientů, kteří pravidelně navštěvují solární studia vybavená výrobky Ergoline.

Část této odpovědnosti tkví ve stálém zlepšování a optimalizaci solárií a lamp, které dodáváme. Jiným, neméně důležitým aspektem je poskytování fundovaných informací o všem, co souvisí s „umělým opalováním “. To je nejlepší způsob, jak uklidnit často vyslovované, i když neopodstatněné obavy lidí z umělého UV záření. Jak se pokožka opaluje? Jaké příznivé účinky na zdraví jsou spojeny s opalováním v umělém světle solárií? Mohou se pro zesílení účinku opalování používat zvláštní kosmetické prostředky? Co všechno je třeba ještě vědět před návštěvou solária?

Proč bychom měli chodit před dovolenou na solárium?

O lidech na dovolené se dá říct to samé jako o tenistech, který se soustředěně připravuje na každý svůj zápas. Bez tréninku nemá šanci! Srovnatelné je to i s naší pletí před dovolenou. Měli bychom pleť připravit na silné slunce a dát ji čas na vybudování pleti vlastní ochrany. To funguje nejlépe v nových soláriích, které mají optimální spektrum UV-záření podobné slunci.

Opalování v těhotenství

V těhotenství jsou ženy z pochopitelných důvodů opatrné a mají obavy z možných následků při opalování v soláriu. Těhotenství ale v žádném případě nevylučuje možnost opalování v soláriu. Pouze tehdy, máme-li z lékařských důvodů vynechat i přírodní slunce, musíme se potom vzdát i umělého opalování. Všechny ostatní budoucí matky mohou navštěvovat solárium bez obav. Opalovací časy by měly zůstat krátké, aby se zamezilo nadměrnému zatížení organismu. Kdo by se opravdu chtěl opalovat v soláriu, může se informovat u svého lékaře.